5 dolog, amit tudnod kell Picassóról
Például, hogy mennyit kell félretenned, ha licitálnál egy művére.

Picasso 50 éve halt meg, így Spanyolország és Franciaország is újra reflektorfénybe helyezi a szürrealista, kubista, nem kimondottan egyszerű festőt. És hogy hol érdemes kezdened vele az ismerkedést? Megmutatjuk!
Picassót vennél? Sok sikert!
Fotó: Sotheby's
A nagy aukciós házak árverésein rendszerint rekordot döntenek Picasso alkotásai. Az algíri nők című festményt hozzávetőleg 68,5 milliárd forintért vásárolta meg a katari miniszterelnök 2015-ben, 2021 legdrágább műalkotása pedig a közel 40 milliárdért leütött Nő ül az ablak előtt című Picasso-alkotás volt.
Szülőházból múzeum
A múzeum, hátterében Málagával
Fotó: Shutterstock
A Málagából származó festő szülőháza ma emlékmúzeum. A történelmi belvárosban található Casa Natal-ban a Picasso család életét és a kor művészetét bemutató képeket, tárgyakat állítottak ki. Picasso műalkotásai – többek között az Avignoni kisasszonyok – a helyi Picasso Múzeumban tekinthetők meg.
A festő második otthona
Picasso a legnagyobb hatást gyakorló alkotásait alighanem Párizsban hozta létre. A francia fővárosban található múzeumban rácsodálkozhatunk művészetének varázsára, arra, hogy a tökéletesen élethű ábrázolástól hogyan jutott el a kubista, több perspektívájú festményekig és az absztrakt fémszobrokig.
.
Galambos pacifizmus
A békegalamb
Picasso
Picasso fehér galambot ábrázoló litográfiája az 1949-es párizsi békekongresszus plakátjaként hatalmas közönségsikert aratott, ami további változatok megalkotására ösztönözte a művészt. A galamb egyébként apja egyik kedvenc motívuma volt, lerajzolását is tőle tanulta meg Picasso.
Celebration Picasso 1973–2023
Pablo Picasso halálának 50. évfordulója alkalmából Franciaország és Spanyolország 2023-ban a fenti címmel szervez nemzetközi kulturális rendezvénysorozatot, melyhez tematikus tárlatokkal az Egyesült Államok, Németország, Svájc, Monaco, Belgium és Románia is csatlakozik.