Félúton a pokolba: a Golden Gate 4 titka
Darázs helyett narancssárga és a védőhálóba esettek klubja.

Ahogy cikkünk első felében beszámoltunk róla, immár 85 éve San Francisco szimbóluma a legendás függőhíd, amelyet ugyan mára már letaszítottak a képzeletbeli trónról, jó ideig rekorder volt a maga nemében. Alább pedig négy érdekesség, amiket talán nem tudtál a hídról.
A szín
International orange, vagyis nemzetközi narancssárga – ez a híd hivatalos színe. Eredetileg fekete-sárga színű lett volna, végül a narancs mellett döntöttek, mivel az jobban illik a zöld és kék tájba. Az építmény egyes részeit időről időre újrafestik, így szinte mindig látni festegető munkásokat valamelyik pontján.
Számos izgalom
Futva ingyenes
Fotó: Shutterstock
Átadásakor a híd a maga 2737 méterével – azon belül a pilonok közötti 1280 méteres távolsággal – a világ leghosszabb függőhídja volt. Építéséhez 389 ezer köbméter betont használtak fel, két nagy tartókábelét pedig egyenként 27 527 szál acélhuzalból sodorták. Méreteit tekintve végül az 1964-ben átadott New York-i Verrazano-Narrows híd taszította le a trónról.
Fizess, utazó!
Az átkelés északról délre, vagyis San Francisco irányába díjköteles, a jármű méretétől függően nagyjából 8 és 60 dollár között mozog. A gyalogosok ma már ingyenesen közlekedhetnek rajta, de átadásától 1960-ig nekik is fizetniük kellett. Északi irányba mindenkinek ingyenes az átkelés.
Üdv a klubban!
Az építkezés idején – akkor még nem bevett megoldást alkalmazva – védőhálót feszítettek ki a híd alá, megóvva ezzel a kibiztosítás nélkül dolgozó munkásokat a végzetes zuhanástól. Az elővigyázatosságnak hála 19 ember élte túl az esést, akiket csak úgy emlegettek, hogy a Halfway to Hell (Félúton a pokolba) klub tagjai.