Csodálatos skót vár, szerencsétlen kísértettel Csodálatos skót vár, szerencsétlen kísértettel
Fotó: Shutterstock

2023-10-03

  • Drive
  • Iné
  • Csodálatos skót vár, szerencsétlen kísértettel

Csodálatos skót vár, szerencsétlen kísértettel

Aberdeentől nyugatra, a Skót-felföldön található Cawdor mesébe illő települése viszont nem csak a kísértetekről híres: a könyvmolyok leginkább Shakespeare Macbeth darabjából ismerhetik. Emellett úgy tartják, az itt található 14. században épült kastélyban éldegél az Angliában jól ismert „Kék Hölgy” szelleme is.

A történet szerint a kastély a Calder (másnéven Cawdor) családhoz tartozott. Apja halálát követően Muriel Calder örökölte meg az épületet, akit gyerekkorában a Campbellek elraboltak, majd 12 évesen házasságra kényszerítettek a tehetős Sir John Campbellel. Muriel rokonai hallani sem akartak arról, hogy a kastély a Campbellek kezére kerül, a tiltakozásuk pedig végül kettejük életébe került.

Muriel élete tele volt nehézségekkel, melyeket nagyrészt a hataloméhes Campbellek okoztak, akik rá akarták tenni kezüket a lány örökségére. A legenda szerint a gyakran látott kék ruhás alak nem más, mint Muriel, akit sokan az öltözőszobában véltek látni, ahogy szerető tekintettel Sir Baron Cawdor képét nézi – számol be a kísérteties jelenségről a spookyscotland.com

A titokzatos kastélyt állítólag egy magyalfa köré építették fel, ami a mai napig a kastélyban maradt. A legenda szerint Cawdor báró egy arannyal teli ládát rakott fel szamarára, melyet útjára bocsátott. A szamár végül a fánál pihent meg, báró pedig úgy döntött, ez egy jel arra, hogy belekezdjen a Cawdor-kastély felépítésébe.

A kastélyt azóta a Skót-felföld egyik legszebb építményeként tartják számon, és az értékelések is ezt tükrözik.

„A kastély mesébe illő tornyokkal, felvonóhíddal és kacskaringós szobáival az egyik legvarázslatosabb helyszín Skóciában, ráadásul a várbörtönben még egy fa is növekszik.”

– olvasható egy vélemény az Express cikkében.


Warning: Undefined array key "iné" in /home/drivermindkind/drivemagazine.sk/site/templates/blog-post.php on line 179

viac