2023-07-02
Így utazz olcsón 3.: Hasznos tippek
Érvényes ökölszabály, hogy minél több időnk van az utazásra, annál több az esélyünk a spórolásra. Főleg hosszabb, többhetes, esetleg hónapos utazások esetén érdemes a www.numbeo.com/cost-of-living/ oldalt böngészgetni, amely egy adott ország megélhetési költségeiről (közlekedés, élelmiszerárak, lakásbérleti díjak) ad tájékoztatást. E fontosabb kiadások mértékét látva a tervezés is könnyebbé válik.
Havi 2300 dollár azért, hogy az ember reggel fel-, majd este lekapcsolja a világítást egy vasútállomáson? Svédországban ez sem lehetetlen. Két svéd képzőművész, Simon Goldin és Jakob Senneby ugyanis olyan konceptuális művészeti projektet álmodott meg, melynek célja a „súlyos unaloműzés” megélése. Mindezt egy Göteborgban 2026-ban újranyitó vasútállomás „gondnokaként” teheti valaki. A pozícióra 2025-től fogadják majd a pályázatokat, a szerencsés (?) kiválasztott pedig addig töltheti be cseppet sem stresszes munkakörét, míg meg nem unja és vissza nem adja azt.
Fotó: Shutterstock
Érdemes utánanézni a helyi kedvezményeknek, ugyanis a legtöbb országban találhatunk díjmentes városnézési opciókat. Íme, néhány példa!
- Párizsban minden hónap első vasárnapján és július 14-én ingyenesen juthatunk be a Louvre-ba, a 26 év alatti uniós állampolgároknak pedig a legtöbb múzeum ingyenes.
- Olaszországban az állami múzeumok és bizonyos templomok minden hónap első vasárnapján ingyen látogathatók,
- Szentpéterváron az Ermitázs minden hónap első csütörtöki napján ingyenes.
A fentieken túl a városok felfedezésében is választhatunk kedvezményes opciókat, a legtöbb nagyvárosban van például free walking tour, amely során vidám és sokszor professzionálisan felkészült helyi idegenvezetők mutatják be a várost, a túrák után pedig attól függően fizethetünk, hogy mennyire voltunk elégedettek.
Fotó: Shutterstock
Warning: Undefined array key "iné" in /home/drivermindkind/drivemagazine.sk/site/templates/blog-post.php on line 179