2021.03.11
Kvíz: mekkorák ezek az épületek valójában?
Mekkora lehet London jelképe, a Big Ben? Milyen magasak a Sydney Operaház híres kagylói? Hány méter lehet a Taipei 101? A következő kvízből kiderül!

Mekkora lehet London jelképe, a Big Ben? Milyen magasak a Sydney Operaház híres kagylói? Hány méter lehet a Taipei 101? A következő kvízből kiderül!
Fő az elővigyázatosság.
Sajnos vannak a világon olyan szállásadók, akik megpróbálnak visszaélni azzal, hogy otthonukat mások is otthonként használják. Ők gyakran kamerákat helyeznek el olyan helyeken, ahol nagyon nem kéne – például a fürdőszobában, vagy éppen a franciaágy mellett. Most mutatunk pár tippet, amivel túljárhatunk az eszükön.
Az Airbnb-hez hasonló platformok kétségkívül örökre megváltoztatták, ahogyan szállást foglalunk. A rengeteg előny mellett ennek sajnos van egy sötét oldala is: az elmúlt években számtalan gyanútlan utazó talált rejtett kamerákat a szobájában.
Idén októberben például egy kínai pár éppen Malajziában töltötte a nászútját, amikor a franciaágyon fekve egyikőjük meglátta egy kamera lencséjét egy konnektorba rejtve.
Bár szeretnénk azt hinni, hogy velünk nem történhet meg ilyesmi, sajnos az ördög nem alszik. Most, hogy már tisztában vagyunk azzal, néhány elborult szállásadó mire képes, nézzünk néhány gyakorlati tippet, amivel elkerülhetjük, hogy minket is megfigyeljenek.
Illusztráció
Először érdemes technológiai oldalról megközelíteni a helyzetet. Keressünk webkamerákat a wifi-hálózatok között, a valós idejű kukkoláshoz ugyanis ilyenekre van szükség. Ha találunk egyet, mindenképp kezdjünk el gyanakodni, és fésüljük át alaposan a teljes lakást, ugyanis az SD-kártyával működő, hagyományosabb kamerákat nem fogjuk máshogy megtalálni.
A legkönnyebben akkor bukkanhatunk rá a rejtett kamerákra, ha egyszerűen lekapcsoljuk az összes lámpát, és a telefonunkkal a lakás összes felületére rávilágítunk, a lencsék ugyanis ilyenkor elkerülhetetlenül vissza fogják verni a fényt.
A kéretlen kamerákat amúgy szinte mindig valamilyen résbe vagy lyukba rejtik el. Mielőtt kipakolnánk a bőröndünkből, nézzük végig a polcon lévő könyvek közötti hézagokat, a füstjelző berendezést, a konnektorokat, sőt, még a villanykörtéket is.
Illusztráció
Ha pedig gyanús, hogy a fürdőszobában lévő tükör valójában egy belülről lefóliázott ablak, amin keresztül láthat minket a szállásadó, az ujjunkkal könnyedén el tudjuk dönteni, tényleg így van-e. Ha hozzáérünk a tükörhöz, és teljesen összeér az ujjunk a tükörképpel, akkor sajnos éppen átvernek minket – egy igazi tükörben ugyanis mindig marad valamennyi távolság a kezünk és a tükröződése között.