So sklopenými sedadlami v lietadlách sa môžete rozlúčiť

Uzavrie sa jedna éra.

Foto: Unsplash

Niektorí cestujúci radi využívajú pohodlie sklopených sedadiel, čo na druhej strane – celkom logicky – môže značne znepríjemniť let ľuďom sediacim za nimi. Letecké spoločnosti sú si tohto problému vedomé a zdá sa, že by najradšej navždy zanechali éru sklopených sedadiel za sebou.

Viacero leteckých spoločností uvažuje o odstránení sklápacích sedadiel alebo aspoň o obmedzení ich sklonu, informuje Time Out. Na spojoch spoločnosti Ryanair napríklad nemajú cestujúci možnosť priblížiť sa k vodorovnej polohe už od roku 2004. Túto novotu si postupne osvojilo niekoľko nízkonákladových leteckých spoločností.

To však samozrejme neznamená, že počas dlhých letov si nebudete môcť pohodlne oddýchnuť; skôr ide o to, že v lietadlách budú sedadlá do určitej miery naklonené už vopred.

Andrew Lawrence, prezident Austrálskeho zväzu chiropraktikov tvrdí, že spať v tejto polohe robí nášmu telu dobre, a dokonca sa tým dosiahne aj lepšie rozloženie hmotnosti v lietadlách.

Foto: Unsplash

SPOLOČNOSŤ JET2 NAPRÍKLAD ZAČALA POUŽÍVAŤ TENTO SPÔSOB UŽ V ROKU 2009. NA SPOJOCH BRITISH AIRWAYS KRATŠÍCH AKO 4 HODINY JE TENTO TYP SEDADIEL SO STREDNÝM SKLONOM MOŽNÉ ZAŽIŤ.

Lietadlá amerických spoločností Delta, American Airlines a Southwest Airlines sú vybavené takýmito sedadlami od roku 2019. Finnair inštalovala sedadlá, ktorých sklon si cestujúci nemôžu nastaviť, aj do biznis triedy.

via GIPHY

Je však pravdepodobné, že sklápacie sedadlá nezmiznú úplne z lietadiel ani v roku 2024. Keď si teda nabudúce budete chcieť pohodlne oddýchnuť, majte na zreteli, že za vami niekto možno práve konzumuje obed či pracuje na notebooku; dávajte si pozor, aby ste mu náhodou nedali po nose.

Sledujte aj naše profily na sociálnych sieťach, aby ste neprišli o žiadne novinky:

Pod menom Drive Slovensko nás nájdete na TikToku, Instagrame, YouTube aj Facebooku.

AMI MÉG ÉRDEKELHET