A japán kastély titkai
Melyik érdekel jobban: a csodálatos, rejtett kert vagy a Legó?

Idén 30 éve, hogy a XIV. századi himedzsi várkastély felkerült az UNESCO világörökségi listájára. A tradicionális japán kastélyépítészet remeke Honshu szigetén, Himedzsi városa felett magasodik, és egész évben várja a látogatókat. A pompás középkori erődöt nem véletlenül keresik fel évente bő egymillióan, most pedig összeszedtük, mi az, amit kevesen tudnak róla.
Szerencse fia
Több alkalommal múlt csupán hajszálon a várkastély megmaradása. 1871-ben egy helyi lakos bontási céllal vette meg az üresen álló erősséget, ám végül letett eredeti szándékáról. Míg 1945-ben az egész város elpusztult, a kastélyra ledobott bomba nem robbant fel, később pedig az 1995-ös kobei nagy földrengés sem tudott kárt tenni az épületegyüttesben.
Cseresznyevirágzás idején
Mint Japánban annyi minden, legszebb arcát a Fehér Kócsag is tavasszal mutatja. A várhegyet övező, illetve a kastély udvaraiba ültetett több ezer gyümölcsfa virágzása idején a Himedzsi mesebeli látványt nyújt: egy rózsaszín virágtengerben lebegő felhőpalotára emlékeztet. Esténként a lenyűgöző fényjátékot is érdemes megcsodálni.
Fotó: Shutterstock
Kitérő a Kokoen kertben
A kastély tornyainak, meredek lépcsőjének megmászását követően az árnyas-illatos, nagy odafigyeléssel gondozott oázis igazi üdítő élményt jelent. A 3,6 hektáros parkot 1992-ben adták át, kilenc, fallal körülvett kertjét az Edo-korszak különböző stílusaiban tervezték. Az ösvényekről, a tavak hidacskáiról pazar kilátás nyílik a Himedzsire.
Fotó: Shutterstock
Kockaépítők öröme
A Fehér Kócsagot idén különleges formában láthatjuk viszont: a Lego 2023. augusztus 1-én, Architectures sorozatának keretében piacra dobja a megépíthető Himedzsi várkastélyt. A több mint 2000 darabos szettről egyelőre keveset tudni, de az előrendelés már megkezdődött. Gyűjtőknek és a japán építészet szerelmeseinek kötelező trófea.
- KonMari így pakolná be a bőröndjét... ›
- Japánban nem félnek a szellemektől ›
- Világkonyha: Az isteni szaké ›
- Mit illik, és mit nem Japánban? ›
- Nőknek felmászni tilos: a Fudzsi ›
- Japán majmok a wellnessfürdőben - Galéria ›
- 7 kihagyhatatlan japán látványosság ›
- Hogy néz ki egy város majdnem 80 évvel az atombomba után? ›
- Tokió, a technokraták szentélye ›