Ak si takto zbalíte príručnú batožinu, zmestí sa vám do nej aj kabát Ak si takto zbalíte príručnú batožinu, zmestí sa vám do nej aj kabát
Foto: Unsplash

2024-11-26

  • Drive
  • Drive-tip
  • Ak si takto zbalíte príručnú batožinu, zmestí sa vám do nej aj kabát

Ak si takto zbalíte príručnú batožinu, zmestí sa vám do nej aj kabát

Hoci mnohí ľudia cestujú s ďalším kufrom, cestovanie len s jedným príručným kufrom vám môže ušetriť veľa eur. Na zimnej ceste však môže byť oveľa väčší problém vtesnať všetko do kufra, ktorý sa dá odbaviť zadarmo. Našťastie existuje niekoľko baliacich trikov, vďaka ktorým sa vyhnete potrebe ďalšej batožiny.

Letecké spoločnosti sú pomerne prísne, pokiaľ ide o množstvo batožiny, ktoré si môžete vziať na palubu, pričom povolené rozmery batožiny sú vo väčšine prípadov približne 25 x 40 x 20 cm. Tieto tesné rozmery nenechávajú veľa priestoru na balenie, ale ak ste šikovní, môžete si zbaliť aj to najnutnejšie na zimnú cestu.

Balenie na krátky zimný výlet nie je to isté ako ťahanie preplneného kufra. Ak si strategicky premyslíte, čo budete potrebovať, môžete si so sebou vziať naozaj všetko

– hovorí Mike Harvey, výkonný riaditeľ spoločnosti 1st Move International, ktorá sa zaoberá sťahovaním.

Harvey hovorí, že najlepším možným spôsobom balenia je použitie vákuovo uzavretých vriec. Zimné kabáty a svetre v podstate zaberajú veľa miesta, preto navrhuje, aby ste sa pri cestovaní snažili nosiť najťažšie veci. Ak ich však musíte zabaliť, vákuovo uzavreté vrecia vám to môžu uľahčiť a uvoľniť veľa miesta.

Ďalšou možnou metódou je takzvaná technika KonMariho skladania, ktorá spočíva v skladaní oblečenia do kompaktných trojuholníkov tak, aby v kufri stáli vzpriamene. Metóda balenia KonMari, ktorú pripisujú Marie Kondo, šetrí miesto, udržiava veci na dosah a zabraňuje tomu, aby sa váš kufor stal neorganizovaným.

9 tipov, ktorými sa treba riadiť:
  • Oplatí sa organizovať podľa tém: ponožky a športové podprsenky dajte do rovnakej časti ako menšie, ale ľahko schovateľné športové potreby. Potom si vyberte elegantné dlhé šaty s ľahko nasúvateľnou obálkovou taškou a podprsenkou bez ramienok.
  • Balenia sa hodia aj na toaletné potreby, pričom väčšia veľkosť je určená na každodenné kozmetické poklady a menšia veľkosť na zriedkavo používané veci, ako je holiaci strojček, maska na oči alebo potreby pri prechladnutí.
  • Oblečenie, ktoré sa ľahko pokrčí, by malo byť úhľadne zložené do bočnej časti kufra a podopreté priehradkami. To isté platí pre ťažké predmety, preto na ne neplytvajte príslušenstvom so zipsom.
  • Úložné boxy by mali byť umiestnené v jednej časti kufra vedľa seba ako úhľadne usporiadaná skladačka.
  • Peňaženku, pásku cez oči, slnečné okuliare, dezinfekčný prostriedok na ruky si schovajte do kompresného panelu v strede kufra, aby ste sa pre ne nemuseli prehrabávať celým batohom.
  • Priestorovo úsporná je tiež metóda zrolovania: položte vrchné diely hore nohami, zložte rukávy a zrolujte ich zdola nahor. Nohy nohavíc naskladajte na seba a potom postupujte od pása nadol.
  • Ak je to možné, vyberte si odevy z elastických látok (napr. spandexu) − aj keď sa pokrčia, po rozopnutí sa rýchlo rozpletú, na rozdiel od ľanu a kepru.
  • Ak sa chystáte na dôležitú schôdzku alebo večeru hneď po pristátí lietadla, oblečenie, ktoré si oblečiete ako posledné, vždy vložte do batohu, aby sa menej pokrčilo.
  • Ťažšie predmety, ako sú topánky a knihy, uložte do okrúhleho konca kufra. Toto umiestnenie pomáha udržať batožinu stabilnú vo vzpriamenej polohe a zabraňuje rozbitiu ostatných predmetov.

Prečítajte si aj: 7 tipov, ako predísť stresu pri cestovaní

Sledujte nás na našich sociálnych sieťach, aby vám neunikol ten najaktuálnejší obsah: pod názvom Drive Slovensko sme aj na TikToku , Instagrame , YouTube a Facebooku !