Téli vakáció a trópusokon Téli vakáció a trópusokon
Fotó: 123RF

2022-03-29

Téli vakáció a trópusokon

Seychelle-szigetek

Mindazt, amit az ember egy trópusi nyaralóhelytől elvárhat, ebben a földi paradicsomban garantáltan megtalálja. A több mint 100 szigetből álló szigetcsoport kb. 1500 kilométerre fekszik Afrika keleti partjaitól az Indiai-óceánban. A három fő sziget – Mahé, Praslin és La Digue – talapzatát gránitsziklák képezik, a többi inkább korallzátony. Bonyolult gyarmati múltja miatt három hivatalos nyelve is van: a jogalkotás nyelve az angol, a kereskedelemben és a társadalmi kommunikációban a francia, a mindennapi érintkezésben pedig a francia alapú kreol nyelv dominál.

A Seychelle-szigeteken több nemzeti park mutatja be az egyedülálló helyi növény- és állatvilágot. Sokan ellátogatnak a Bird szigetre is, ahol óriásteknősök és színes madarak élnek. A világon csak a Vallée de Mai Nemzeti Parkban láthatunk tengerikókuszt (Coco de Mer) – szuvenírként árusított, fura alakú termésének tömege akár a 18 kg-ot is elérheti. A szigetcsoport fehér homokos, pálmafás, korallzátonnyal védett strandjai, buja zöld növényvilága és a kiváló közbiztonság zavartalan kikapcsolódást ígér a turisták számára. Vétek lenne kihagyni a helyi konyha specialitásait, hiszen a kreol és az afrikai konyha kombinációja indiai fűszerekkel ízesítve egyedülálló gasztronómiai élményt nyújt.

Fotó: 123RF

Bora Bora

Bora Bora a Csendes-óceán déli részén fekvő Francia-Polinézia legnépszerűbb szigete. A korallzátonyok által határolt lagúna közepéből fenségesen kiemelkedő, a zöld minden árnyalatában pompázó sziget maga az édenkert. Bora Bora szigetén egy nyaralás egy európai számára egész életre szóló, felejthetetlen élmény lesz: a lagúnákban épült, cölöpökön álló ötcsillagos luxusvillákból lépcsőkön át közvetlenül a tengerbe juthatunk. A kellemesen meleg víz pedig annyira tiszta, hogy szabad szemmel is megfigyelhetjük a tengeri élővilágot.

Fotó: 123RF

Grenada

A Venezuela partjaitól északra, a Karib-tenger délkeleti részén található aprócska szigetország mindössze 344 négyzetkilométer alapterületű. Egy nagyobb és hat kisebb szigetből áll, ám kis mérete ellenére Grenada a világ második legnagyobb szerecsendió-termelője. Gyakran csak fűszerszigetként emlegetik, ugyanis a vulkanikus talajú szigeten nagy mennyiségben termesztenek kakaóbabot, fahéjat, gyömbért, kurkumát és szegfűszeget is. Grenadát egyelőre elkerülte az olcsó tömegturizmus, természeti környezete csaknem érintetlen, pálmafás strandjai pedig élőben is annyira szépek, amilyeneket csak képeslapokon láthatunk. A türkizkék vizű strandok sorából a déli parton a Grand Anse Beach, északon pedig a Levera Bay emelkedik ki.

Fotó: 123RF

Barbados

A Karib-szigetvilág legkeletibb tagja régóta népszerű úti cél. Barbadost sokan látogatják – ennek fő oka a korallzátonyokkal övezett, homokos tengerpartok, a viszonylag megfizethető luxus és a jó közbiztonság. A vakítóan fehér, finomhomokos Brandons Beach, Crane Beach és Bottom Bay kihagyhatatlan, de Barbadoson nemcsak a fürdőzők, hanem a sznorkelezők és a szörfösök is megtalálják a számításaikat. A sziget kedvelt célpontja a nagy tengerjáró hajóknak is – az így érkező utasok számára találták ki az egynapos Barbados-kártyát, mellyel egy napig igénybe vehetik a programban résztvevő szállodák szabadidős szolgáltatásait.

Fotó: 123RF