2024-08-16
4 tanács, amit olvass el, mielőtt Dubajba utazol
Dubaj egyre több turista érdeklődését kelti fel az elmúlt időszakban. A sivatag homokjából kiemelkedett metropolisz valóban igazi különlegesség, amely bár mindössze 13,5 négyzetkilométer nagy, mégis egy rendkívül sokoldalú, többféle kultúrából táplálkozó város. Az idelátogatók közül sokan különböző előítélekkel és tévhitekkel érkeznek. Az alábbi cikkünk 4 pontjával ezeket próbáljuk meg eloszlatni.
Bár a világ számos nagyvárosában napi több tízezer lépés elegendő ahhoz, hogy bejárjuk a legfőbb helyszíneket, Dubaj nem ilyen. Ez a metropolisz már a kezdetekkor sem a gyalogosok számára épült, ami azt is jelenti, hogy nehéz egyik helyről a másikra eljutni a lábunkon – főleg az itt jellemző 40 fokban.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy nincsenek olyan helyek, ahol nem lehetne sétálni.
Például a felhőkarcolóiról és a szuperjachtokkal teli kikötőiről ismert Dubai Marina negyed vagy a város egyik legnépszerűbb homokos partszakasza, a Kite Beach több kilométernyi séta-, futó- és kerékpárúttal rendelkezik.
Ha azonban nem ezeken a helyeken járunk, érdemes igénybe venni a város megfizethető taxi- vagy kiterjedt metróhálozatát, amely a metropolisz összes régióját összeköti.
Amennyiben első alkalommal utazunk Dubajba, az olyan látványosságok, mint a Burj Khalifa és a Burj Al Arab általában kiemelt helyen szerepelnek a napirenden.
És bár mindkettőt érdemes megnézni, nem mindegy, hogy hogyan tesszük. Ahelyett, hogy közel 50 eurót költenénk arra, hogy feljussunk a világ legmagasabb épületének 124. és 125. szintjén található kilátóba, foglaljunk asztalt a két emelettel lejjebb található At.Mosphere bárba, ahonnan ugyanazt a panorámát élvezhetjük, közel ugyanannyiért – csak finom falatok társaságában.
Ugyanígy, ahelyett, hogy részt vennénk egy Burj Al Arab túrán – amely személyenként 65 eurótól kezdődik – inkább látogassuk meg a Gilt koktélbárat. Igaz, a híres királyi lakosztályra nem tudunk innen bepillantani, de ugyanúgy megnézhetjük a vitorla alakú szálloda extravagáns belső tereit és lenyűgöző átriumát.
Míg a Dubajról szóló beszélgetések nagy része a modern luxusszállodák, a csillogó strandok és a luxus körül forog, a városnak van egy másik, csendesebb oldala is.
Mindenképpen szánjunk időt arra is a nagy rohanás közepette, hogy bebarangoljuk a régi Dubaj halászfalujának zegzugos utcáit, ahol megtapasztalhatjuk a Közel-Kelet egy hagyományosabb, tradicionálisabb arculatát.
Amellett, hogy Dubajban mindenfelé a luxusmárkák feliratai jönnek szembe, továbbá mindig pezsgő a gazdasági élet, így nem ritka az este 10 óra utáni vacsora sem, vannak olyan mélyen gyökerező kulturális szokások, amikről jó, ha tudunk. Bár a legtöbb muszlim országgal szemben itt lehet alkoholt inni, térd fölé érő ruhát viselni, és nyilvánosan is foghatjuk a párunk kezét, az Egyesült Arab Emírségekben a vallás és a mások iránti tisztelet ugyancsak rendkívül fontos része a társadalomnak.
Ezért dubaji pihenésünk idején legyünk nyitottak a helyi hagyományok és szokások felé és mindenképpen tartsuk tiszteletben azokat. Ez különösen fontos, ha ramadán szent hónapja alatt tervezzük meglátogatni a felkapott úti célt.
Forrás: CNTraveler
Olvasd ezt is!