Te eltévednél ezen az autópályán?
A navigációra támaszkodni merészség lenne. Fő a helyismeret ezen a kínai csomóponton.

2017-ben készült el és összesen 8 évig épült nemcsak Kína, de a világ legbonyolultabb sztráda-csomópontja, a Huangjuewan. A Csungking mellett gabalyodó építmény 5 szintes, 37 méter magas és összesen 15 ki- és bejárata van, hogy elérhessük a környező 8 úti célt. Csungking az agglomerációjával majdnem akkora, mint Magyarország, de háromszor akkora népességgel, így el lehet képzelni, mekkora lehet a forgalma a ki- és bevezető utaknak.
Szörnypolip
100 méter múlva tartson balra...
Fotó: Shutterstock
A csomópont átadáskor a város vezetői elmondták, rendkívül összetett feladat elé állították a tervezőmérnököket, hiszen egy (agglomerációval) 30 milliós nagyváros centrumának, repülőterének és gyorsforgalmi útjának összekapcsolását kellett egy csomóponttal megoldani. Az alábbi elképesztő fotón is látszik, hogy milyen nehéz lehet tájékozódni ebben a csomópontban, ha már benne kanyarog az ember, és az sem biztos, hogy a navigációs rendszer könnyen útba tud igazítani ennyi kijárat esetén.
Ezen vergődj át a reptérre menet!
Fotó: Getty Images
Annak ellenére, hogy Csungking nagyon meleg (nyáron nem ritka nappal a 40 fok) rengeteg turista érkezik a városba, hiszen jó az elhelyezkedése: a Jangce és a Jialing-folyó találkozásánál található. Belvárosa a két folyó által határolt dombos félszigeten fekszik, ami önmagában is nagyon látványos, de a hegyekkel körbevett térség flórája és faunája is nagyon gazdag. Turisztikai értékét még növeli, hogy Csungking alatt töri át a Jangce folyó a Szecsuani-medencét övező hegységet, a híres Három-szurdokon keresztül, így a Három-szurdokba vezető látványos hajóutak többsége innen indul. Történelmi és kulturális látványosságokban is gazdag a környék, hiszen Szecsuan nagyon közel van (régen Csungking is ehhez a tartományhoz tartozott), ami a kínai kultúra egyik legfontosabb bölcsője.
Juss át, ha tudsz!
- Szabályok, amiket jobb, ha turistaként is betartasz, és garantáltan nem számítottál rájuk ›
- Autóutak, amelyeket a félősek jobb, ha kihagynak ›
- 650 km/h-val száguld az új kínai gyorsvasút ›
- Kína kifejlesztett egy kissé egyedi függővasutat ›
- A világ legnagyobb jégfesztiválja ›
- Burjátföldről Pekingbe a Transzmongol vasúton ›
- Hogy néz ki a Nagy Fal vége? ›
- A világ leghosszabb vasútvonala – 3. rész ›
- Kalandozások a Transzmandzsúriai vasúton ›