Létezik rózsaszín elefánt? Ritka csemetét kaptak lencsevégre Afrikában Létezik rózsaszín elefánt? Ritka csemetét kaptak lencsevégre Afrikában
Photo by Karam Alani on Unsplash

2024-03-03

  • Drive
  • Úti cél
  • Létezik rózsaszín elefánt? Ritka csemetét kaptak lencsevégre Afrikában

Létezik rózsaszín elefánt? Ritka csemetét kaptak lencsevégre Afrikában

Az Afrika déli részén elhelyezkedő Kruger Nemzeti Parkban egyedülálló élményben lehetett része egy túravezetőnek, ugyanis Theo Potgieter egy ritkaságszámba menő, albínó elefántborjúra bukkant.

Szerencsére Potgieternek sikerült levideóznia a csemetét, ahogy az víz mellett játszik társával.

Az albínó elefánt rózsaszín küllemét annak köszönheti, hogy testéből hiányoznak azok a pigmentsejtek, amik a többi elefántot szürkéssé teszik. A túravezető elárulta, hogy ez azért is különösen egyedi, mert az afrikai elefántok között jóval kevesebb albinizmussal élő egyeddel lehet találkozni, mint az indiai elefántoknál:

a becslések szerint tízezerből csupán egyetlen ilyen példány születik.

Bár néhány albinizmussal született elefánt egészen jól tud boldogulni az életben, a mutáció azért rejt magában egészségügyi kockázatokat. A ragadozó állatoknál különösen jelentős szerepet játszik kinézetük, mivel gyakran szőrüknek, bőrüknek színvilága miatt képesek beleolvadni a környezetükbe – ez pedig gyakran elengedhetetlen a túléléshez.

„Sajnos az ilyen elefántok sok kihívással találkoznak életük során. Nem elég, hogy a forró afrikai napsütés nagyobb kockázatot jelent számukra, a legtöbb esetben csordájuk nagyrésze elfordul tőlük

– idézi Potgietert az IFL Science.

Ráadásul az albínó elefántoknak gyakran a látással is gondjuk akad, de a most kiszúrt bébi esetében úgy tűnik, minden rendben van. A videón látható, hogy a borjú csordája védésében, vígan játszadozik a vízben egy másik elefántborjúval.