Eddie, a sas és a jamaikai bobcsapat olimpiája Eddie, a sas és a jamaikai bobcsapat olimpiája
Fotó: Shutterstock

2023-02-12

  • Drive
  • Outdoor
  • Eddie, a sas és a jamaikai bobcsapat olimpiája

Eddie, a sas és a jamaikai bobcsapat olimpiája

A Calgary játékokon furcsa esetek is előfordultak, amik későbbi szabálymódosításokat tettek szükségessé, viszont ikonikus filmek is születtek belőlük. Lássuk a téli olimpia mókás oldalát!

​Síugró lett a közönségkedvenc

A brit Michael „Eddie” Edwards annak érdekében kezdett el sísáncon edzeni – túlméretes kölcsön felszerelést használva –, mert ebben a sportágban nagyobb eséllyel juthatott ki az olimpiára. S bár utolsóként végzett Calgaryben, minden ugrását ováció kísérte. Később az ő neve fémjelezte a szigorított kvalifikációs szabályokat. Eddie, a sas címen készült film legendás alakjáról.

Na prehratie tohto videa musíte akceptovať súbory cookie!

Utolsókból az elsők

Albert monacói herceg indulása, és a győztes szovjet páros lett nemzeti színekre festett bobja sem tudta elvonni a figyelmet a jamaikai bobcsapatról, amely első alkalommal vett részt téli játékokon. Négyesük bukás miatt – a mezőnyben egyedüliként – nem tudta befejezni a versenyt, ennek ellenére hősként ünnepelték a csapatot, amelynek történetét a Jég veled! című vígjáték örökítette meg.

Na prehratie tohto videa musíte akceptovať súbory cookie!

Született nyertesek: ​3 arany egy lábműtét után

A calgary-i olimpián tartották első alkalommal fedett pályán a gyorskorcsolyaversenyeket. A nőknél a visszatérően doppinggyanúba keveredő NDK-s versenyzők sikereit várta mindenki, azonban három távon is az a holland Yvonne van Gennipé futott be elsőként, akinek két hónappal korábbi lábműtétje miatt még az indulása is kétséges volt, és aki sem előtte, sem utána nem tudott világversenyt nyerni.

Na prehratie tohto videa musíte akceptovať súbory cookie!