Újabb módszerrel harcolnak a túlturizmus ellen Amszterdamban Újabb módszerrel harcolnak a túlturizmus ellen Amszterdamban
Fotó: Shutterstock

2024-05-24

  • Drive
  • Úti cél
  • Újabb módszerrel harcolnak a túlturizmus ellen Amszterdamban

Újabb módszerrel harcolnak a túlturizmus ellen Amszterdamban

Élhetővé akarjuk tenni és megtartani a várost a lakosok és a látogatók számára. Ez azt jelenti: nincs túlturizmus, nincsenek új szállodák, valamint a turisták nem tölthetnek el évente 20 millió szállodai vendégéjszakát meghaladó számot

– áll az amszterdami önkormányzat április 17-ei közleményében.

Ennek értelmében új szálloda Amszterdamban csak akkor épülhet, ha egy másik bezár.

Ez is érdekelhet: 4 közkedvelt európai város, amit jobb, ha idén nyáron kihagyunk

Továbbá az is feltétel, hogy újjakban az alvóhelyek száma nem lehet több, mint a régiékben, illetve fenntarthatóbb kialakításúnak kell lennie a szálláshelynek.

Fotó: Shutterstock

A rendelkezés azonban nem vonatkozik azokra az új hotelekre, amelyek már megkapták az építési engedélyüket április közepéig, derül ki a CNN cikkéből.

Ezt is olvasd el! Spórolni szeretnél? Akkor ezekben a hónapokban érdemes utaznod

A közel 900 ezres város évek óta aktívan próbálja korlátozni a turisták számát, amely évente több millióra rúg.

Főként a vörös lámpás negyedbe irányuló szex- és drogturizmus visszaszorítása a cél, továbbá a helyi lakosok életterének megóvását is fontosnak tartja a városvezetés.

Fotó: Shutterstock

Eddigi próbálkozások

Tavaly az amszterdami városi tanács megszavazta a sétahajók betiltását és azok termináljának a bezárását is. Korábban már az önkormányzat megtiltotta a marihuána fogyasztását a vörös lámpás negyed közterületein, és véget vetett azoknak az idegenvezetéseknek is, amelyek a szexmunkások kirakatai előtt haladtak el.