Hongkongban az óriáspandáktól remélik a turizmus fellendülését Hongkongban az óriáspandáktól remélik a turizmus fellendülését
Fotó: Freysteinn G. Jonsson, Unsplash.

2024-10-01

  • Drive
  • Úti cél
  • Hongkongban az óriáspandáktól remélik a turizmus fellendülését

Hongkongban az óriáspandáktól remélik a turizmus fellendülését

Hongkong nagyszabású ünnepség közepette vette át a napokban a Pekingtől ajándékba kapott két óriáspandát – név szerint An Ant és Ke Két. Az új jövevények a remények szerint gyorsan az egekbe repíthetik a városállam idegenforgalmát.

An An és Ke Ke a harmadik óriáspanda-pár, amelyet a szárazföldi Kínából küldtek Hongkongba azóta, hogy az egykori brit gyarmat 1997-ben újra csatlakozott az ázsiai államhoz. 

A szeptember 26-án érkezett ötéves pandák szomszédságában él Le Le és Ying Ying. Utóbbi 19. születésnapja előtt egy nappal, még augusztusban szült ikreket, amellyel ő lett a világ legidősebb pandamamája.

Így jelenleg Hongkongban már 6 bambuszmedve él.

Pandagazdaság

A szeptember végén érkezett állatoknak 2 hónapig karanténban kell lenniük, amely idő remélhetőleg elég lesz arra, hogy beilleszkedjenek új élőhelyükre, az Ocean Parkba. A grandiózus állatkert már régóta a helyiek és a turisták kedvence, a frissen érkezett két pandával azonban még nagyobb szenzáció lehet a komplexum.

John Lee vezérigazgató abban reménykedik, hogy a közönség száma decembertől – amikor már az új pandák is láthatóak lesznek – ugrásszerűen megnő majd.

Ugyanebben hisz az állam vezetése és a tisztviselők is, akik arra ösztönzik a turisztikai vállalkozásokat, hogy használják ki az új pandák és az újszülött kölykök népszerűségét, és ezzel csábítsanak külföldi látogatókat az országba.

Emellett a helyi lakosság körében is nagy hírverést csapnak majd: októberben a kormány megkéri a lakosokat, hogy tegyenek javaslatokat az állatok tulajdonságait jól leíró, új nevekre.

Image
Fotó: Abdelrahman Harfoosh, Unsplash.
Kína fő diplomácia eszköze

Az ország külföldi állatkertekkel folytatott óriáspanda-kölcsönzési programját már régóta a pekingi puha diplomácia eszközének tekintik. A nemzeti jelképnek is tekinthető jószágok csak Kína délnyugati részén élnek a vadonban, a fajt régóta a kihalás fenyegeti.

Forrás: Euronews