2025-06-27
Ez az oka, amiért nincs többé szelfizés egy híres firenzei múzeumban
Naponta több ezer szelfi és fotó készülhet Olaszország egyik leghíresebb múzeumának, a firenzei Uffizi képtár falai között. Előbbi azonban mostantól már nem lesz engedélyezett, miután nemrég egy figyelmetlen turista megbotlott, így megrongálta egy értékes festmény vásznát.
Az incidens június 21-én, szombaton történt, amikor egy férfi úgy pózolt, hogy a kezét Ferdinando de' Medici, Toszkána nagyhercegének portréjára támasztotta, miközben a lábujjai a levegőbe emelkedtek. Az instabil testhelyzet vége megbotlás lett, amely egy lyukat is kiszakított a kép vásznában. Simone Verde, a firenzei Uffizi Galéria igazgatója az eset után elmondta, hogy a turistát hamarosan felelősségre vonják majd.
– nyilatkozta az igazgató az Independentnek.

A férfi szerintük ugyanis valójában egy alacsony emelvényen botlott meg, amelynek célja, hogy a látogatókat távol tartsa a festménytől. A szakszervezet hangsúlyozta, hogy korábban is felhívta már egyszer a múzeum figyelmét arra, hogy az emelvények kockázatot jelentenek, miután egy másik látogató is majdnem kárt okozott megbotlásával.
– fejtette ki Silvia Barlacchi, a személyzet képviselője.
Olvasd ezt is!


