Az ősi indiai építészet csodája a lebegő oszlopú templom Az ősi indiai építészet csodája a lebegő oszlopú templom
Shutterstock

2024-03-09

  • Drive
  • Úti cél
  • Az ősi indiai építészet csodája a lebegő oszlopú templom

Az ősi indiai építészet csodája a lebegő oszlopú templom

A 16. századból származó ősi falfestményekkel és régészeti leletekkel tele lévő Veerbhadra-templom egyik oszlopának talapzata a talaj fölött pár centivel lebeg. A turisták sokszor különböző ruhadarabokat csúsztatnak a tartópillérek alá, hogy elgiggyék, nem valami ügyes kis trükkről van szó.

A misztikus oszlop keletkezése körül sok legenda kering, és a tudósok a mai napig nem tudják megmagyarázni a jelenséget.

Shutterstock

Ez is érdekelhet: A sziklamecset titkai

Több elmélet is létezik a különös jelenséggel kapcsolatban. Van, amelyik szerint az oszlopot szándékosan alkották meg így, hogy demonstrálják a szakemberek fejlett építészeti képességeit és a templom stabilitását a lebegő oszlop ellenére, más szerint a lebegő oszlop egy tervezési hiba eredménye, és egyben bizonyíték arra, hogy az építészeti kiválóságra való törekvés során milyen baklövések is keletkezhetnek.

Sokan gondolják, hogy utóbbi magyarázat a befutó, és a templom tervezése során hibáztak az építészek, közel 500 évvel ezelőtt.


Ezt olvastad már? A repülő szerzetes kolostora

Az épület keletkezésével kacsolatban is több legendát ismerni a helyiek között. Az egyik szerint az épületet isteni lények építették azért, hogy bebizonyítsák mindenható erejüket a földi halandók számára.

(Helló Magyar, Ancient Origins)

Shutterstock