2023-09-17
Ako si vybrať slúchadlá
Hľadáte slúchadlá, ktoré vám pri behu nespadnú? Alebo slúchadlá, ktoré blokujú okolité zvuky? Slúchadlá do uší možno nebudú mať tak kvalitný zvuk, no počas športovania vám z uší nevypadnú. Dnes už asi málokto siahne po káblových slúchadlách i keď majú skvelý signál, väčšina preferuje bezdrôtové, ktoré poskytujú slobodu.
Foto: unsplash
Slúchadlá cez uši prekryjú celé ucho. Ide o klasické slúchadlá klasického štýlu a dodávajú sa v dvoch verziách: uzavreté a otvorené. Uzavreté slúchadlá prirodzene udržujú vašu hudbu v slúchadle a bránia ostatným okolo vás počuť to, čo počúvate. Otvorené slúchadlá majú otvory, ktoré prepúšťajú zvuky zvonka dovnútra a zvnútra von a je zvuk je prirodzený. Nevýhodou je ich veľkosť. Počas cvičenia sa v nich budú potiť uši a po dlhšom používaní vás môže bolieť hlava. Keď chcete eliminovať hluk, voľte väčšie slúchadlá s väčšími reproduktormi a dlhšou výdržou batérie.
Foto: unsplash
Slúchadlá do uší sa tiež dodávajú v otvorených a uzavretých variantoch, ale spravidla prepustia viac okolitého zvuku ako slúchadlá cez uši. Mnoho modelov sa skladá do malého prenosného balenia a nezohrievajú tak uši ako slúchadlá cez uši. Niekoho z nich môže bolieť vnútro uší. Sú spratné a tak ich máte vždy po ruke, ale musíte na ne dávať väčší pozor, aby ste ich nestratili. Sú ideálne na cvičenie.
Foto: Pixabay