2025-01-22
Már akkor romlott lehet a sajt, amikor a penésznek még nyoma sincs
Ha penészt látunk a sajtunkon, már rég elkéstünk a tejtermék megmentesével. Sőt, kecskesajtok esetében már egy jóval korábbi jel is árulkodhat a romlott állapotról.
Amíg a tehéntejből készült sajtok tartósabbak, addig a kecskesajt frissessége legfeljebb 7 napig garantált a csomagolás felbontása után. Azonban ez az időtartam rövidebb vagy hosszabb is lehet a tárolás módjától függően.
A kecskesajt markáns és jellegzetes íze élesen különbözik az olyan lágyabb sajtokétól, mint a brie vagy a ricotta. Ha ez a karakteres jelleg eltűnik, és helyette avas jegyeket érzünk, az a romlás egyértelmű jele lehet.
Fontos tudni, hogy a penész hiánya még nem garancia arra, hogy a sajt fogyasztható; különösen akkor, ha már túlléptük az ajánlott 7 napos tárolási időt.

A kecskesajt eltarthatósága jelentősen növelhető, ha olívaolajba tesszük, hiszen ez gátolja a baktériumok gyors szaporodását. Emellett alapvető fontosságú, hogy ezeket a tejtermékeket mindig hűtőben, 5 Celsius-fok alatti hőmérsékleten tároljuk.
Nem véletlen továbbá, hogy a legtöbb romlandó élelmiszernél – így a kecskesajtnál is – azt ajánlják, hogy sötétben tároljuk. A fény ugyanis reakcióba léphet a sajtban lévő zsírokkal, amely pár napon belül avas ízt eredményezhet.
Ezért különösen lényeges, hogy megfelelő tárolóedényt válasszunk: a legjobb, ha légmentesen záródó és kevés fényt beengedő dobozban tesszük a kecskesajtot a hűtőszekrényünkbe.
Forrás: Daily Meal
Olvasd ezt is!