Ezekben az országokban a legdrágább a megélhetés 2024-ben Ezekben az országokban a legdrágább a megélhetés 2024-ben
Fotó: Shutterstock

2024-10-16

  • Drive
  • Úti cél
  • Ezekben az országokban a legdrágább a megélhetés 2024-ben

Ezekben az országokban a legdrágább a megélhetés 2024-ben

Világszerte egyre több ember mindennapjaira van kihatással az élelmszerekkel kapcsolatos infláció és az energiaárak növekedése. Ha azonban azt gondolnánk, hogy Szlovákiánál alig van drágább ország a világon, akkor igen nagyot tévedünk. Egyes ázsiai, nyugat-, illetve észak-európai államokban jóval magasabb költségekkel kell számolni. Mutatjuk is, melyek a világ legkevésbé pénztárcabarát helyei jelenleg.

A William Russell biztosító szakértői friss listájából kiderül, hol a legdrágább jelenleg az élet a világon. A felmérés során többek között a különböző élelmiszerek, az üzemanyag és a lakbér átlagos költségeire vonatkozó legújabb kormányzati adatokat vették számításba.

A dobogósok

A harmadik helyre – sokak meglepetésére – Olaszország került (10 pontból 3,12-es megélhetési költségindex).

A világ egyik legnépszerűbb turistaparadicsomában az egy főre jutó átlagjövedelem 27 ezer euró évente, míg egy egyszobás lakás átlagos havi bérleti díja 740 euróba kerül. A dél-európai ország a vizsgált szempontok közül a háztartási energiaár (10/0,75) tekintetében végzett a leggyengébben.

Image
Fotó: Shutterstock

A lista ezüstérmes helyén Dánia végzett (2,16-os megélhetési költségindex).

A skandináv államban az 54 ezer eurós évi átlagjövedelem mellett egy átlagos havi bérleti díj 1075 euró körül mozog. A 6 milliós ország legrosszabbul az üzemanyagárak (10/0,15) tekintetében teljesített.

Image
Fotó: Oleksandr, Unsplash.

A dobogó legmagasabb fokára a sokak által várt Svájc állhat fel (megélhetési költségindex 1,36).

A bankvilág központjának is számító közép-európai országban az egy főre jutó éves átlagjövedelem példa nélküli módon magas: közel 63 ezer euró. Ugyanakkor az ingatlanárak ugyancsak az egekben vannak, egy egyszobás lakást havonta körülbelül 1780 euróért lehet kibérelni. A lakásárakon kívül azonban az alapvető élelmiszerek (10/0,64), a gyümölcsök és zöldségek (10/2,07), valamint az alkoholos italok árai (10/2,43) is itt az egyik legkiugróbbak világviszonylatban.

Image
Fotó: Shutterstock
A 10 legdrágább ország 2024-ben
  1. Svájc
  2. Dánia
  3. Olaszország
  4. Szingapúr
  5. Egyesült Királyság
  6. Írország
  7. Hollandia
  8. Norvégia
  9. Franciaország
  10. Németország

Forrás: Express